Algorand po e tejkalon Ethereum-in, arrin një tjetër moment historik

Më e mira në

Kiber

telegram

Coingape

Gazete

Kripto ditore 8bd3960ba367c90ad32628586a27a30b - Algorand po e kalon Ethereum-in, arrin një moment tjetër historik - 17

Blockchain Algorand thjesht arriti në një pikë referimi tjetër. Koleksionisti i DefiLlama zbulon se Algorand në fakt ka arritur nivelin më të lartë të të gjitha kohërave në vlerë të plotë të siguruar. Kjo arritje pason se kriptomonedha indigjene e Algorand, ALGO, në fakt është rritur me mbi 20% në 7 ditët e fundit. Algorand po i kalon si Bitcoin ashtu edhe Ethereum në këto probleme bearish.

7a5a1404a215d7d946b929d4a3ac4e82 - Algorand po e tejkalon Ethereum-in, arrin një tjetër moment historik - 19

Pozicioni i ashpër i Rezervës Federale në fakt e ka mbyllur tregun e kriptove. Normat e Bitcoin dhe Ethereum hyjnë në një slitë, megjithatë nuk mund të shfaqen. Pjesa tjetër e tregut të altcoin është gjithashtu e ngadaltë. Ndërkohë, ALGO u rrit me 13% në 24 orët e fundit. Aktualisht tregtohet me 0.36 dollarë.

Si Algorand po e kalon Ethereum

Ethereum thjesht përjetoi një kombinim efektiv, i cili e zhvendosi sistemin e tij të marrëveshjeve nga Dëshmia e punës në Prova e aksioneve. Algorand, nga ana tjetër, fillimisht u bazua në versionin e vërtetimit të kunjit. Kur Ethereum përfundoi kombinimin, Algorand bëri një gërmim të rafinuar në Ethereum si dhe specifikoi se sigurisht që do të ishte shumë më mirë nëse blockchains fillimisht do të ishin të besueshëm në fuqi.

Prova e aksioneve ndryshon konkurrentët e minierave në versionin e provës së punës, duke parandaluar kështu marrjen e energjisë. Futja e energjisë së Ethereum u ul me 99% pas kombinimit. Megjithatë, prova e aksioneve është në thelb shumë më qendrore se PoW.

Algorand është më i madh se Ethereum për sa i përket shkallëzueshmërisë, si dhe normës. Kombinimi Ethereum nuk e rriti aftësinë e rrjetit. Prandaj, nuk rriti xhiros ose shkallëzueshmërinë e blockchain. TPS e Ethereum aktualisht është në varietetin 10-35. Sidoqoftë, Algorand thjesht arriti 6000 TPS në blockchain e tij. Kjo jo vetëm që e tejkalon Ethereum-in, por gjithashtu mposht 5000 TPS të Mastercard-it.

Tregime Trendi

cbb4351839060e2e61dbf6c775a6b85e - Algorand po e tejkalon Ethereum-in, arrin një moment tjetër historik - 21Reversal Bullish vendos çmimin e Tezos për 11.6% rritje.Lajme Altcoin 65b903fd42dc0736d00791f795d68e55 - Algorand po e tejkalon Ethereum-in, arrin një tjetër moment historik - 23Çmimi i Litecoin i bllokuar në një situatë të krijuar ose të thyer; Shikoni këtë përpara se të bliniLajme Altcoin e3ab8238db623486620735d982aa2c63 - Algorand po e tejkalon Ethereum-in, arrin një moment tjetër historik - 25Çmimi i Apecoin thyen barrierën prej 5.7 dollarësh për një tubim 14%, por çfarë më pas?Lajme Altcoin ddbd42b061ea0be9e32992bbb85bc3a2 - Algorand po e tejkalon Ethereum-in, arrin një moment tjetër historik - 27Modeli Bullish u shfaq në grafikun javor të çmimeve XRP; A duhet të blini?Lajme Altcoin 14853e7e94e74e02d473bf5b995d05e0 - Algorand po ia kalon Ethereum-it, arrin një moment tjetër historik - 29Trendline Breakout vendos që Rally me monedha helium të arrijë në 7 dollarëLajme Altcoin

Algorand gjithashtu mund të arrijë zhvillimin e bllokut, si dhe përfundimin e blerjes në 3.7 sekonda. Për më tepër, provat shtetërore janë gjithashtu aktualisht të disponueshme në blockchain që e mbron atë nga goditjet kuantike.

Sa lart mund të shkojë ALGO

ALGO në fakt ka bërë një punë të jashtëzakonshme në rritje, pavarësisht nga problemet e padëshirueshme makroekonomike. Megjithatë, Rezerva Federale me siguri do të përcaktojë ende qëndrueshmërinë, si dhe madhësinë e këtij tubimi. Të gjithë sytë mbështeten në informacionin e IÇK-së të muajit vijues, i cili do të ndikojë ndjeshëm në altcoin.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance kanal.
Robert Simpson/ autori i artikullit

Tregtar dhe ekspert i njohur i tregut financiar. Një nga autoritetet botërore në fushën e analizave teknike dhe tregtimit të aksioneve. Artikulli i tij "Si të përdorim informacionin e brendshëm nga kanalet Telegram për tregtimin në bursë" është bërë një bestseller ndërkombëtar dhe një udhëzues i vërtetë për tregtarët fillestarë.

CRYPTO PUMP SIGNALS FOR BINANCE
Lini një Përgjigju