Orteku ($AVAX) ruan vrullin, rritet 10% në 24 orë

Blini më së miri në

Platforma DeFi

Tabela me vlerë

Shkëmbimeve

Binance

Portofol

libër i llogarive 18c3abc03684c6b688a02c704579f837 - Orteku ($AVAX) ruan vrullin, rritet 10% në 24 orë - 5 By Mayowa Adebajo Publikuar 21 orë më parë Përditësuar 21 orë më parë

Konkurrenti më i afërt i Ethereum Avalanche ($ AVAX) nuk po zbulon asnjë tregues të reduktimit në çdo kohë me shpejtësi ndërsa vazhdon duke u rritur në vlerë. Kjo pason që prona fitoi një vend në 10 kriptovalutat kryesore më të rëndësishme sipas çmimit të tregut gjatë pushimit të fundjavës.

Orteku ($ AVAX) Nuk mund të ndalojë së ngrituri

Sipas informacioneve nga Coinmarketcap, kriptomonedha indigjene e blockchain me shpejtësi të lartë dhe me çmim të ulët, AVAX, u rrit me 10% sot. Në orët e para të këtyre ditëve, prona e kriptove mbuloi një vlerë të lartë ditore prej 142.34 dollarësh përpara se të korrigjohej. Në momentin e krijimit të këtij rekordi, prona tregtohet me 139.04 dollarë.

Me një pjesë të madhe të kriptomonedhave të tjera në rënie, Avalanche është rritur 44.3% në një javë, duke e çuar kapitalin e saj të tregut në mbi 30 miliardë dollarë.

Ngjashëm me Ethereum, Avalanche është krijuar gjithashtu për të përdorur një rrjet ku mund të ndërtohen artikujt e decentralizuar të parave (DeFi).

Por ka një dallim të madh mes të dyjave. Ndërtimi në Ethereum – rrjeti që qëndron pas kriptomonedhës së dytë më të madhe sipas kapitalit të tregut, është i kushtueshëm dhe gjithashtu i ngadaltë veçanërisht kur ka shumë detyra në rrjet. Orteku, nga ana tjetër, është mjaft më i shpejtë dhe gjithashtu më pak i kushtueshëm. Le ta zbërthejmë këtë shumë më tepër.

Ndërsa Ethereum thjesht mund të rafinojë në lidhje me 30 blerje për çdo të dytë, me kostot e marrëveshjeve në rrjet që shkojnë në shumë para, Avalanche mund të rafinojë deri në 2 blerje në sekondë. Jo vetëm kaq, blerjet në rrjet mund të jenë gjithashtu më pak se 4,500 dollarë në një moment.

Ndërkohë, projektuesit e Ethereum aktualisht po punojnë me një përmirësim të shumëpritur ETH2.0. Me atë përditësim, rrjeti synon të përdorë një përvojë shumë më të shpejtë dhe gjithashtu më pak të kushtueshme për individët, që sigurisht do të përfundojë shumë më mirë me blloqet e gjeneratës së dytë dhe gjithashtu të gjeneratës së tretë si Avalanche dhe gjithashtu Solana.

Pse pikërisht AVAX po rritet pa ndërprerje?

Shuma aktuale e parave të Avalanche mund t'u kreditohet kapitalistëve që vlerësojnë "Ethereum-in e ardhshëm" ndërsa Bitcoin dhe gjithashtu Ethereum mbeten të përjetojnë shitje.

  Ripple nënshkruan partneritetin ekskluziv ESG me vlerë 44 milionë dollarë

Kujtojmë që të dielën, CEO i (*24 *) fondit të kriptobushit Three Arrows Capital, Zhu Su pohoi në një postim në Twitter se në fakt e kishte braktisur Ethereum-in, pavarësisht se e kishte mbështetur atë në të kaluarën. Ai më pas përfshiu se aktualisht është financier i AVAX-it.

Për shkak se Su i bëri ato vërejtje, norma e AVAX-it në fakt ka mbetur të rritet.

Duke gjykuar nga pamja e pikave, individët e DeFi dhe gjithashtu kapitalistët mund të vlerësojnë përfundimisht avantazhet e blockchain, pra rritjen e vazhdueshme të Ortekut.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance kanal.
Robert Simpson/ autori i artikullit

Tregtar dhe ekspert i njohur i tregut financiar. Një nga autoritetet botërore në fushën e analizave teknike dhe tregtimit të aksioneve. Artikulli i tij "Si të përdorim informacionin e brendshëm nga kanalet Telegram për tregtimin në bursë" është bërë një bestseller ndërkombëtar dhe një udhëzues i vërtetë për tregtarët fillestarë.

CRYPTO PUMP SIGNALS FOR BINANCE
Lini një Përgjigju