Bitcoin dhe rezervuarë të tjerë kriptosh mbi 20% në Indi mes panikut të shitjes mbi konfuzionin e faturave të kriptove

Blini më së miri në

Platforma DeFi

Tabela me vlerë

Shkëmbimeve

Binance

Portofol

libër i llogarive 529d904200a06477089d63d4e7ae1326 - rezervuari i Bitcoin dhe kriptove të tjera mbi 20% në Indi mes panikut të shitjes mbi konfuzionin e faturave të kriptove - 5 By Bhushan Akolkar Botuar para 36 minutash Përditësuar 36 minuta më parë

Shitjet e mëdha u panë në shkëmbimet e kriptove indiane më parë sot, ndërsa u shfaqën të dhëna në lidhje me ndalimin e kriptomonedhave ekskluzive nga India. Qeveria federale indiane aktualisht po përgatitet për tryezën "Kriptomonedha dhe rregullimi i faturës zyrtare të monedhës dixhitale, 2021" javën e ardhshme më 29 nëntor.

Megjithatë, disa shtëpi mediatike të lagjeve që raportojnë se qeveria federale me siguri do të nxjerrë jashtë ligjit kriptovalutat ekskluzive, në fakt kanë shkaktuar një shitje të pakëndshme gjatë natës. Çmimet e Bitcoin (BTC) dhe një sërë altcoins të tjerë kryesorë ranë më shumë se 20% në një përplasje gjatë natës në shkëmbime si WazirX. Por dukej se kishte pak efekt në tregun botëror pasi norma e kriptove në Coinmarketcap vazhdoi të ishte mjaft e sigurt.

Shitja e tregut në fakt është ftohur pak, megjithëse pasi burimet e njohura me këtë çështje informuan revistën e informacionit të lagjes News18 se politika nuk do të jetë një kufizim i drejtpërdrejtë. Burimet thanë:

“Do të krijohet një mekanizëm rregullues në mënyrë që kriptoma të mos keqpërdoret. Qeveria është e shqetësuar për transaksionet nëntokësore që ndodhin kundër kriptomonedhës – veçanërisht rolin e saj në ‘hawala’ dhe financimin e terrorit”.

Burimet thanë gjithashtu se asetet dixhitale nuk do të njihen si monedha. “Do të vendoset një mekanizëm i rreptë në mënyrë që agjencitë e zbatimit të ligjit të mund të gjurmojnë origjinën e kriptomonedhës së përdorur për punë të paligjshme ose antikombëtare,” përfshinin ata.

Flip-Flop i Indisë me Ligjet e Kriptove

Aq shumë, qeveria federale indiane në fakt ka mbetur e paqartë me miratimin e zotërimeve elektronike në sistemin e ligjshëm ekonomik të vendit. Megjithatë, kryeministri Narendra Modi kohët e fundit siguroi që qeveria federale me siguri do të marrë një metodë të nuancuar me zotërimet elektronike.

Qeverisë federale indiane i pëlqen identifikimi i kriptomonedhave si një kurs pronësie, por nuk do t'i lejojë ato si një mjet zgjidhjesh ose negociatash.

Shitja e sotme e panikut vjen duke përdorur kriptomonedha ekskluzive. Është thelbësore të kihet parasysh se Bitcoin, Ethereum dhe shumë sende të tjera elektronike mbështeten në një revistë publike që ofron hapje të mjaftueshme të blerjeve që ndodhin në rrjetin e saj blockchain. Megjithatë, zotërimet elektronike si Monero (XMR), të cilat përdorin individët një shkallë më të mirë të privatësisë personale nuk do të miratohen.

  Litecoin (LTC) Rrokulliset Ethereum (ETH) Për sa i përket aktivitetit të adresave për herë të tretë në 2021

Fëlliqësia e shitjes së panikut është me shumë gjasa të zgjidhet pasi qeveria federale vendos shumë më tepër qartësi gjatë sesionit të saj të dimrit që po afrohet në parlament.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance kanal.
Robert Simpson/ autori i artikullit

Tregtar dhe ekspert i njohur i tregut financiar. Një nga autoritetet botërore në fushën e analizave teknike dhe tregtimit të aksioneve. Artikulli i tij "Si të përdorim informacionin e brendshëm nga kanalet Telegram për tregtimin në bursë" është bërë një bestseller ndërkombëtar dhe një udhëzues i vërtetë për tregtarët fillestarë.

CRYPTO PUMP SIGNALS FOR BINANCE
Lini një Përgjigju