Bitcoin (BTC) rrëzohet nën 27 mijë dollarë për këta tre faktorë

Më e mira në

Fitoj

17% prill

telegram

Coingape ffa940ca9d092d1208ce69abcd3718ce - Bitcoin (BTC) rrëzohet nën 27 mijë dollarë në këta tre faktorë - 17 345db27c6fe5680b0aed6f9af790d65b - Bitcoin (BTC) rrëzohet nën 27 mijë dollarë në këta tre faktorë - 19

Bitcoin (BTC) u dëmtua nën 2 gradë ndihme thelbësore të enjten pasi një goditje e tregut u zmadhua. Ndërsa aksidenti i tij më i fundit u shkaktua drejtpërdrejt nga informacioni në rritje i kostos së jetesës në SHBA, më i lartë se sa pritej, kishte edhe faktorë të tjerë të ndryshëm që i nxorrën kapitalistët nga kriptoma.

BTC po tregtohet me rënie 15% në 24 orët e mëparshme me 26,848 dollarë - shkalla e saj më e lirë për shkak të dhjetorit 2020. Token aktualisht është në prag të rënies pothuajse 66% sepse një dokument u godit shumë në nëntor.

Por humbjet e mëdha të shenjës mund ta sjellin atë më pranë një baze. Eksperti veteran Peter Brandt sheh 27,000 dollarë si një ulje të mundshme.

Rritja e kostos së jetesës në SHBA shkaku i parë

BTC po tregtonte rreth 31,000 dollarë përpara se IÇK-ja e SHBA-së të vazhdonte të lexonte të mërkurën, por token u ul në 28,000 dollarë brenda disa minutash pasi informacioni mund të gjendej në më shumë se sa pritej.

Ndërsa analiza ishte pak më poshtë informacionit të marsit, ajo ende zbulon se rritja e kostos së jetesës sigurisht që do të marrë shumë më shumë kohë për t'u qetësuar. Kjo është e detyruar të stimulojë edhe më shumë ecje të normave të interesit nga Rezerva Federale - një rrethanë shumë e pafavorshme për BTC.

Tregime Trendi

58096b3a1808d07e294b4d3b89cc76fb - Bitcoin (BTC) rrëzohet nën 27 mijë dollarë në këta tre faktorë - 21Just-In: Nubank i Brazilit do të lejojë tregtimin e kriptoveBitcoin News 893e868b32ed2a957fb2a9d9b1be0b50 - Bitcoin (BTC) rrëzohet nën 27 mijë dollarë në këta tre faktorë - 23I fundit: Goditja e FASB-së në krahun e komunitetit BitcoinBitcoin News a124be540228852008058ea5ef23b095 - Bitcoin (BTC) rrëzohet nën 27 mijë dollarë në këta tre faktorë - 25Minatorët e Bitcoin synojnë një mbyllje ndërsa vështirësia e minierave rritet me 4.89%Bitcoin News 17051def42e9fe8156f89a8619f390e9 - Bitcoin (BTC) rrëzohet nën 27 mijë dollarë në këta tre faktorë - 27Hulumtimi zbulon UST Stablecoin dhe llojet e tij paraqesin rreziqe të mëdha përparaBitcoin News e6b2f59dc4376959b030e9eb17e80157 - Bitcoin (BTC) rrëzohet nën 27 mijë dollarë në këta tre faktorë - 29Ky miliarder paralajmëroi kundër monedhave të qëndrueshme algoritmike në 2021, çfarë ndodh më pas?Bitcoin News

Ecja e Fed-it më parë këtë muaj kishte krijuar gjithashtu humbje të mëdha në BTC.

Ravendex: Gen-Dex & Launchpad tjetër në Cardano Mundësuar nga $Rave Token – Blini aktualisht! Tregjet rrëzohen, BTC përputhet me Nasdaq Composite Informacioni në rritje i kostos së jetesës në SHBA krijoi një rënie të madhe në tregjet e furnizimit.

Duke pasur parasysh se S&P 500 ra me 1.7%, ndërsa aziatik- një më i mirë identik për BTC-në, u rrëzua mbi 3%. Të enjten që lidhja e BTC me bursën e SHBA shkon në një dokument të lartë, ajo premton se humbjet në aksione dolën drejt në shenjë.

Furnizimet e Terra-s janë gjithashtu në rënie të madhe

Terra, duke siguruar më shumë stres në disavantazh për BTC. Aksidenti kërcënon besimin në kripto

  Adoptimi: Filmi i parë i Bitcoin godet kinematë kineze në tetor

Ndërsa blockchain në fakt ka pasur vlerë gjatë javës së kaluar.

Realiteti i përgjithshëm që sapo një kripto 10 më e mirë, LUNA, mund të shembet 99% brenda një jave, në fakt ka dehur vetëbesimin kapitalist në kripto. Ndërsa nuk kishte pasur një përgjigje të drejtpërdrejtë të kostos ndaj LUNA-s, si dhe vjeshtës së UST-së. , veprimi ka shumë të ngjarë të ketë një pamje më të gjallë në kripto.

, me tregjet e aksioneve që shemben gjithashtu, pamja në drejtim të pronave me rrezik të lartë si BTC shkon në dokumentimin e ulët. (*) kjo mund të jetë një shans blerjeje, shkalla e humbjeve në tregjet e kërcënimit ende nuk është ulur.(*)

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance kanal.
Robert Simpson/ autori i artikullit

Tregtar dhe ekspert i njohur i tregut financiar. Një nga autoritetet botërore në fushën e analizave teknike dhe tregtimit të aksioneve. Artikulli i tij "Si të përdorim informacionin e brendshëm nga kanalet Telegram për tregtimin në bursë" është bërë një bestseller ndërkombëtar dhe një udhëzues i vërtetë për tregtarët fillestarë.

CRYPTO PUMP SIGNALS FOR BINANCE
Lini një Përgjigju