Çmimi i Bitcoin (BTC) bie në nivele nën 42 mijë; Tregu i kriptove sheh 800 milionë dollarë në likuidim

Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Portofol

libër i llogarive 8608fafc1ec0d03de8ad84d0c16dc103 - Çmimi i Bitcoin (BTC) bie në nivele nën-42K; Tregu i kriptove sheh 800 milionë dollarë në likuidim - 11 By Prashant Jha Botuar para 10 minutash Përditësuar 10 minuta më parë

Tregu i kriptove pa rastin e tij fillestar të rëndësishëm të likuidimit në 2022 pasi pjesa më e madhe e tregut të kriptove u hemorragji në numra të dyfishtë. Bitcoin ra nën 43 mijë dollarë asistencë për profesionin në gradë nën 42 mijë dollarë dhe gjithashtu arriti në nivelin më të ulët të ri 3-mujor prej 42,761 dollarësh. Ether (ETH) hodhi 3,500 dollarë ndihmë dhe gjithashtu ra në nivelin më të ulët mujor prej 3,432 dollarësh.

6d6363065e908a094b4eb4751824f7c6 - Çmimi i Bitcoin (BTC) bie në nivele nën-42K; Tregu i kriptove sheh 800 milionë dollarë në likuidim - 13

Gjakderdhja e tregut të kriptove fshiu pothuajse 300 miliardë dollarë nga kapitali i tregut të kriptove dhe gjithashtu pa 800 milionë dollarë të vendosjeve të levave që u shitën. Bitcoin pa pjesën më të madhe të likuidimit të përgjithshëm me 36.91 milionë dollarë të respektuara nga Ether me 20.88 milionë dollarë dhe gjithashtu Solana (SOL) me 1.88 milionë dollarë.

921e6c831a5f5015b8a39bc7834fd9f1 - Çmimi i Bitcoin (BTC) bie në nivele nën-42K; Tregu i kriptove sheh 800 milionë dollarë në likuidim - 15

Besimi i tregut në fakt është skuqur me Indeksin e Frikës dhe gjithashtu Lakmisë që tregon shqetësime të rënda në treg Mediat sociale kontrolloheshin gjithashtu nga besime bearish si “& ldquo; dip & rdquo; u bë fjala kryesore e kriptos për atë ditë. Stresi i marketingut është shumë i lartë, megjithatë ekspertët besojnë se është gjithashtu mundësia e shkëlqyer për të arritur rënien.

Bitcoin mund të ritestojë 41 mijë dollarë përpara një rikthimi

Ulja e çmimit të Bitcoin aktualisht shoqëron tregun e arit, i cili në të vërtetë ka regjistruar ulje të dokumenteve në të kaluarën aktuale. Me alternativën Omicron që aktualisht zbulon ndikimin e saj në të gjithë vendet, BTC parashikohet të përsëritet në 2015'& rsquo; s arritje. Edhe në vitin 2015 BTC filloi gradualisht dhe zbuloi gjithashtu marrëdhënie të larta me arin dhe gjithashtu indeksin S&P 500, por thjesht brenda disa muajsh, Bitcoin dhe gjithashtu kriptovalutat shpërthyen për të dokumentuar nivele të larta që e transformuan marrëdhënien e tyre me tregun konvencional në të pafavorshme.

Gjeni perlë tjetër Crypto në KuCoin! Regjistrohuni për të kërkuar bonusin e mirëseardhjes prej 500$

Ekspertët e tregut besojnë se Bitcoin nuk do të& rsquo; t mbetet në shkallët ekzistuese për një kohë të gjatë dhe gjithashtu mund të shohë një rritje në 47 mijë dollarë ose të ritestojë uljet e tij të dhjetorit prej 41,762 dollarësh përpara se të përmirësohet.

Kriptomonedha kryesore aktualisht po përpiqet të kapërcejë 43 mijë dollarë si ndihmë pasi ajo tregton rreth 43,100 dollarë në kohën e krijimit. Investitorët ekspertë nuk ishin gjithmonë të habitur nga një rënie prej 10% e tregut, pasi ata mendojnë për tërheqje deri në 30% në tregun e rritjes si një cikël tregu tërësisht natyror për të shkuar drejt niveleve të reja.

  Morningstar Ventures zotohet 15 milion dollarë për të investuar në projekte që ndërtohen në rrjetin Elrond dhe hap një inkubator Elrond në Dubai

a72023d875b084f95748d33b09dbb809 - Çmimi i Bitcoin (BTC) bie në nivele nën-42K; Tregu i kriptove sheh 800 milionë dollarë në likuidim - 17

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance kanal.
Robert Simpson/ autori i artikullit

Tregtar dhe ekspert i njohur i tregut financiar. Një nga autoritetet botërore në fushën e analizave teknike dhe tregtimit të aksioneve. Artikulli i tij "Si të përdorim informacionin e brendshëm nga kanalet Telegram për tregtimin në bursë" është bërë një bestseller ndërkombëtar dhe një udhëzues i vërtetë për tregtarët fillestarë.

CRYPTO PUMP SIGNALS FOR BINANCE
Lini një Përgjigju