Bitcoin me vlerë 2 miliardë dollarë u hoq nga shkëmbimet javën e kaluar, a po kthehen demat e BTC?

Më e mira në

Kiber

Fitoj

18% Prill.

telegram

Coingape

Gazete

Kripto ditore.

efd885fa9579b9b09bce020211d46077 - Bitcoin me vlerë 2 miliardë dollarë u hoq nga shkëmbimet javën e kaluar, a janë kthyer demat e BTC? - 17

Sipas faqes së internetit të analitikës On-chain Glassnode, këtë javë të kaluar pa një shkarkim të plotë të BTC prej 108,200 BTC në mënyrë specifike. Kjo vlerësohet në mbi 2.2 miliardë dollarë dhe gjithashtu kjo shumë e madhe u hoq nga shkëmbimet e rëndësishme të kriptove.

c3e9efdeccc4def3f4bbe61928e04621 - Bitcoin me vlerë 2 miliardë dollarë u hoq nga shkëmbimet javën e kaluar, a janë kthyer demat e BTC? - 19

Demat e BTC i mbajnë të forta monedhat e tyre

Ndërsa tregu mbetet për t'u marrë me anomalitë më të mëdha se ato të zakonshme, si dhe me paparashikueshmëritë, kostoja e pronave të rëndësishme që ndryshon nga tregtimi me humbje në miqësore me mjedisin dhe gjithashtu anasjelltas, shkëmbimet e kriptove në fakt kanë regjistruar tërheqje të mëdha të më të mëdhave. para elektronike nga xhepat e tyre.

Mbi 108,200 Bitcoin (BTC) kanë lënë në fakt libra xhepi të dukshëm të shkëmbimit të kriptove duke pasur parasysh atë 14 qershor, sipas një grafiku të Glassnode dhe gjithashtu informacionit të postuar në Twitter nga specialisti i tregtisë së kriptove, Ali Martinez më 21 qershor.

Kjo zbulon se edhe më shumë individë të tregut të bitcoin janë gati të marrin në vend të Bitcoin në treg dhe/ose kanë zgjedhur në të vërtetë të ruajnë pronat e tyre diku tjetër. Kjo është gjithashtu një masë e një modë të mundshme të favorshme në të ardhmen, nëse modeli vazhdon në të njëjtën mënyrë për shumë ditë.

Zakonisht, flukset hyrëse dhe gjithashtu shkarkimet nga shkëmbimet kanë më shumë gjasa të ndryshojnë me rregullimet në pamjen e tregut. Ndërsa një rritje në flukset hyrëse reflekton stresin e rritur të marketingut, shkarkimi i madh nga ana tjetër rekomandon rritjen e stresit.

Tregime Trendi

9b6e79566ba795c259276c1f3ce98978 - Bitcoin me vlerë 2 miliardë dollarë u hoq nga shkëmbimet javën e kaluar, a janë kthyer demat e BTC? - 21 Analiza e çmimeve të ArbiSmart: RBIS riteston mbështetjen shumëmujore; Blej këtë Dip?Bitcoin News 558bc09b8289d7ebe533dca7b3ba7b06 - Bitcoin me vlerë 2 miliardë dollarë u hoq nga shkëmbimet javën e kaluar, a janë kthyer demat e BTC? - 23Analiza e çmimeve të valëve: Modeli në zhvillim kërcënon të thyejë mbështetjen prej 4.16 dollarëshBitcoin News 7113d49c39d4c4c0096dffbcde332286 - Bitcoin me vlerë 2 miliardë dollarë u hoq nga shkëmbimet javën e kaluar, a janë kthyer demat e BTC? - 25Analiza e çmimit të Apecoin: Fakeout në linjën e tendencës mund ta rrëzojë APE me 25%Bitcoin News e08cbc74a23ce28d7ce0461d1bb0eeaa - Bitcoin me vlerë 2 miliardë dollarë u hoq nga shkëmbimet javën e kaluar, a janë kthyer demat e BTC? - 27Analiza e çmimit të Uniswap: A mundet rikuperimi i vazhdueshëm ta çojë çmimin UNI në 8 dollarë?Bitcoin News b19d8cd24db5849bfe5a6950b911bd7d - Bitcoin me vlerë 2 miliardë dollarë u hoq nga shkëmbimet javën e kaluar, a janë kthyer demat e BTC? - 29 Analiza e çmimit të SHIB: 0.00001 $ Breakout mund të pompojë SHIB me 33%Bitcoin News

Binance Shtetet e Bashkuara të përdorin tregtimin me bitcoin (BTC) me tarifë zero në sistem

Drejtori i Përgjithshëm i Binance në Shtetet e Bashkuara, Brian Shroder, verifikoi në një takim me Bloomberg të mërkurën se Binance ka shumë të ngjarë të fillojë një tregtim me tarifë zero për BTC që nga “& ldquo; ata mund & rdquo; dhe gjithashtu ata & rsquo; kuptohet për tarifat e tyre të reduktuara për tregtimin.

Ravendex: Gen-Dex dhe Launchpad tjetër në Cardano Mundësuar nga $Rave Token – Blini aktualisht!

CEO gjithashtu deklaroi se hapi ishte bërë në mënyrë që kompania të mund të sjellë klientë krejt të rinj dhe gjithashtu ekspozoi se Binance nuk& rsquo; t gjeneroni të ardhura nga marrëveshjet pa tarifë.

Bashkëpunëtori amerikan i Binance parashikon të përfshijë edhe më shumë simbole në klasifikimin e tij totalisht falas të tregtimit në të ardhmen. Kompania gjithashtu synon të marrë edhe më shumë të ardhura nga zgjidhja e saj e sapo futur e basteve, ku merr një pjesë të kthimit.

Hapi me siguri do të nxiste konkurrentët ndërmjet shkëmbimeve, veçanërisht në SHBA, ku Binance ka kundërshtarë të mëdhenj si Coinbase, FTX, Gemini, Robinhood, etj.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance kanal.
  Bitcoin, Ethereum dhe monedhat e qëndrueshme të gatshme për një blerje masive sipas Bloomberg
Robert Simpson/ autori i artikullit

Tregtar dhe ekspert i njohur i tregut financiar. Një nga autoritetet botërore në fushën e analizave teknike dhe tregtimit të aksioneve. Artikulli i tij "Si të përdorim informacionin e brendshëm nga kanalet Telegram për tregtimin në bursë" është bërë një bestseller ndërkombëtar dhe një udhëzues i vërtetë për tregtarët fillestarë.

CRYPTO PUMP SIGNALS FOR BINANCE
Lini një Përgjigju