I fundit: Grayscale parashikon se Metaverse mund të bëhet një industri trilion dollarësh

Blini më së miri në

Platforma DeFi

Tabela me vlerë

Shkëmbimeve

Binance

Portofol

libër i llogarive 69c4f33f2e2b5ab82512cf8690c2e830 - I thyer: Grayscale parashikon se Metaverse mund të bëhet një industri trilion dollarësh - 11 By Prashant Jha Botuar 5 orë më parë Përditësuar 5 orë më parë

Metaverse në fakt e ka tejkaluar zhurmën e NFT-së këtë periudhë të demit pasi detyrat edhe më konvencionale synojnë të hyjnë në globin e fakteve dixhitale në të ardhmen. Një rekord studimi kërkimor në Grayscale ka përafruar në të vërtetë se shumëllojshmëria e individëve Metaverse është rritur me 10X në një vit dhe në një vit e gjysmë.

Rekordi gjithashtu parashikonte që nëse kozmosi Metaverse vazhdon të rritet me çmimin ekzistues, ai mund të bëhet jashtëzakonisht mirë një industri trilion dollarësh deri në vitin e ardhshëm. Përputhja me grafikun zbulon shumëllojshmërinë në rritje të buxheteve të Metaverse që në fakt ka arritur në nivele të reja maksimale në tremujorin e fundit të 2021.

f3708cc975e6c97ccd50ee1acc89ff44 - I thyer: Grayscale parashikon se Metaverse mund të bëhet një industri trilion dollarësh - 13

Regjistrimi kujton saktësisht se si Metaverse aktualisht është bërë një i goditur në industrinë e kënaqësisë dhe pronës, pavarësisht se ka mbetur në fillim. Metaverse sigurisht që do të ishte mashtrimi për Web 3.0 më tepër i krahasueshëm me atë që Facebook ofroi për Web 2.0. Rekordi i lexuar,

Rrjeti celular Web 2.0 transformoi saktësisht se si, ku, kur, si dhe pse e përdorëm rrjetin. Nga ana tjetër, kjo transformoi artikujt, zgjidhjet, si dhe firmat që ne përdorëm, të cilat transformuan versionet e organizatës sonë, shoqërinë, si dhe politikën kombëtare –– Web 3.0 Metaverse ka perspektivën për të bërë pikërisht të njëjtën gjë.

Situata ekonomike e bazuar në Web 3.0 është aktualisht një industri trilion dollarësh në zhvillim, e cila është absolutisht ndër faktorët thelbësorë për kompanitë si Facebook për të bërë një rregullim të plotë të markës.

Përputhja me grafikun zbulon dallimin midis sot& rsquo; s në video lojërat në internet si dhe çfarë metaverse me një sistem të hapur globi mund të japë tabela.

3b12ec9b2774f5454033f7b202763005 - I thyer: Grayscale parashikon se Metaverse mund të bëhet një industri trilion dollarësh - 15

Shenjat Metaverse në Ngritje

Në një kohë kur pjesa më e madhe e tregut të kriptove po përjeton një rënie të re menjëherë pas një tetori masiv, disa simbole të Metaverse janë rritur në të vërtetë në nivelet më të larta të të gjitha kohërave, si dhe duken të pandjeshëm ndaj modave të vazhdueshme të rënies. Decentraland (MANA) është një nga simbolet më të preferuara të metaverses, i cili në fakt ka marrë destinacion nga disa yje, si dhe ka parë shitjen aktuale të një ndërtese dixhitale me vlerë 2.45 milionë dollarë, e cila është më e madhe se disa prej shtëpive të nivelit të lartë në Nju Jork. .

  Bitcoin Futures ETF nga ProShares theu shumë rekorde ditën e parë, ja gjithçka që duhet të dini

Tokeni indigjen MANA në fakt është rritur pothuajse 9X gjatë muajit të kaluar, gjithashtu kur shumë simbole të ndryshme të ndryshme të kriptove janë ulur me 20%.

5936f31b8fac8424fca334b289871ce0 - I thyer: Grayscale parashikon se Metaverse mund të bëhet një industri trilion dollarësh - 17

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance kanal.
Robert Simpson/ autori i artikullit

Tregtar dhe ekspert i njohur i tregut financiar. Një nga autoritetet botërore në fushën e analizave teknike dhe tregtimit të aksioneve. Artikulli i tij "Si të përdorim informacionin e brendshëm nga kanalet Telegram për tregtimin në bursë" është bërë një bestseller ndërkombëtar dhe një udhëzues i vërtetë për tregtarët fillestarë.

CRYPTO PUMP SIGNALS FOR BINANCE
Lini një Përgjigju