I thyer: Poligoni zbulon rekurziv SNARK Plonky2 që është 100x më i shpejtë, MATIC kërcen 3%

Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Portofol

libër i llogarive 777646807dc8424bd6e047d39875d0ae - I thyer: Poligoni zbulon rekurzive SNARK Plonky2 Kjo është 100x më e shpejtë, MATIC kërcen 3% - 5 By Bhushan Akolkar Botuar para 27 minutash Përditësuar 27 minuta më parë

Ne kemi informacione jetike që shfaqen nga projektuesit e Polygonit teksa zbulojnë globin'& rsquo; Teknologjia më e shpejtë ZK Scaling, Polnky2. Kjo i përket objektivit Polygon Zero, i cili përdor prova me njohuri zero për të shkallëzuar zinxhirin e bllokut Ethereum në një miliardë individë.

Sipas lajmeve kryesore, Plonky2 është një SNARK rekurziv që'& rsquo; Ai është i përshtatshëm për Ethereum, si dhe 100 herë më shpejt se zgjedhjet ekzistuese. Lajmi edhe më shumë përfshin:

Plonky2 përfshin PLONK si dhe FRI për më të mirët e STARK-ve, me prova të shpejta, si dhe pa u mbështetur në marrëveshje, si dhe më të mirat e SNARK-ve, me ndihmë për rikthimin, si dhe shpenzime të reduktuara të konfirmimit në Ethereum.

Një nga qëndrueshmëritë më të mëdha të ZK-Proofs është rekursioni. Kjo do të thotë se i mundëson një SNARK të vërtetojë SNARK-të e tjerë të ndryshëm duke e bërë efikasitetin e rrjetit gjithashtu më të shpejtë. Përveçse është më e shpejtë, procedura rekursive është shumë më pak intensive me burime, si dhe shumë më e decentralizuar.

Gjeni perlë tjetër Crypto në KuCoin! Nënshkruani sa më shumë që kërkoni bonusin e mirëseardhjes prej 500$

Provat rekursive ndihmojnë në uljen e konsiderueshme të kohës së verifikimit, si dhe janë jashtëzakonisht thelbësore për shkallëzueshmërinë e blockchain.

Plonky2 Pajtueshmëria me Ethereum

Siç vë në dukje postimi, teknologjia moderne e shkallëzimit të Plonky2 është plotësisht e përshtatshme me zinxhirin bllokues Etheruem. veprimi më i fundit sigurisht që do të ndihmojë gjithashtu të ndryshojë Polygon nga të qenit thjesht një ofrues i shërbimit opsional në zhvillimin e së ardhmes së Ethereum. Shënimet e postimit:

ZK L2 në fakt kanë përfituar nga një zhurmë e madhe, megjithatë opsionet aktuale varen nga primitivët kriptografikë që keqpërdorin si dhe shkallëzueshmërinë e kufizimeve. Në fund të fundit, L2'& rsquo; s sigurisht që do të përballet me xhiros dhe shpenzime, si dhe Plonky2 i ofron ekosistemit Polygon mundësinë për të zhvilluar një nga L2-të më performues dhe më të shkallëzuar.

Ky është edhe një shtëllungë tjetër për kapakun e Polygon, i cili në të vërtetë ka lëshuar disa përditësime inkurajuese gjatë dy muajve të fundit. Si rezultat, financuesit janë gjithashtu të çmendur për të marrë në dorë Polygon'& rsquo; kriptomonedha indigjene MATIC Menjëherë pas informacionit, norma e MATIC u rrit edhe një herë me 3% dhe aktualisht po tregtohet me një kosto prej 2.16 dollarë.

  Analiza e çmimit Ripple: XRP përgatitet për një Breakout, Ripple vs Përditësim SEC

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance kanal.
Robert Simpson/ autori i artikullit

Tregtar dhe ekspert i njohur i tregut financiar. Një nga autoritetet botërore në fushën e analizave teknike dhe tregtimit të aksioneve. Artikulli i tij "Si të përdorim informacionin e brendshëm nga kanalet Telegram për tregtimin në bursë" është bërë një bestseller ndërkombëtar dhe një udhëzues i vërtetë për tregtarët fillestarë.

CRYPTO PUMP SIGNALS FOR BINANCE
Lini një Përgjigju