I fundit: Terra Blockchain ndaloi shkurtimisht, rifillon

Më e mira në

Fitoj

17% prill

telegram

Coingape 8f2965c07fd7efd56fb0afe32e17fcc8 - Afati: Terra Blockchain ndaloi shkurtimisht, rifillon - 17 bcc5d9944668694e1fc06cb71b8eb157 - Afati: Terra Blockchain ndaloi shkurtimisht, rifillon - 19

Shkrirja e Terra në ditët e mëparshme rezultoi në një ndalesë të shkurtër të bllokimit të Terra për 2 orë të enjten. Vlerësuesit e Terra-s kanë vendosur të ndalojnë zinxhirin bllokues për të ndaluar sulmet e qeverisjes pas inflacionit ekstrem të LUNA dhe një vlere të ulur ndjeshëm të sulmit. Blockchain Terra u ndal zyrtarisht në një bllok prej 7603700, përmendet Terraform Labs në një postim në Twitter.

Ndalimi erdhi këtu me rastin e shkëputjes së UST nga shkalla e monedhës së gjelbër, për të cilën ishte menduar të kujdesej, megjithatë ra me mbi 99% në ditët e mëparshme.

Rifillimi i prodhimit të bllokut

Pas ndalimit, korporata ndau një zëvendësim duke deklaruar se vërtetuesit po përdorin një patch për të çaktivizuar delegacionet shtesë dhe se ata mund të koordinohen për të rifilluar komunitetin brenda disa minutash. “Terra blockchain ka rifilluar prodhimin e bllokut, korporata u prezantua më vonë, duke përfshirë se delegacionet janë çaktivizuar tani që zinxhiri është vendosur me bashkimin e kodit krejt të ri.

Më herët gjatë ditës, korporata përmendi se kishte propozuar tre masa të reja emergjente për të shmangur humbjen e LUNA dhe stablecoin të UST. Ai propozoi të digjte të gjithë grupin UST në nivel lokal, të digjte 371 milionë dollarët e mbetur të zinxhirit të kryqëzuar të UST në Ethereum dhe të vendoseshin 240 milionë LUNA për t'u mbrojtur nga sulmet e qeverisjes së komunitetit.

Deri në momentin e shkrimit, Terra po blinte dhe shiste me 0.02468 dollarë bazuar në CoinMarketCap.

Tregime Trendi

ad45f2d4e43972c4cacfbf9bb5711711 - Afati: Terra Blockchain ndaloi shkurtimisht, rifillon - 21Terra lëshon mbi 15 miliardë argumente LUNA, furnizimi total qëndron në 18 miliardëLajme Altcoin eadd7260aa604f60d74eab3b316a0157 - Afati: Terra Blockchain ndaloi shkurtimisht, rifillon - 23Advantage Bitcoin, Michael Saylor parashikon Big ShakeoutLajme Altcoin 907c3a4b31c2219c0af87d5b66b227c6 - Afati: Terra Blockchain ndaloi shkurtimisht, rifillon - 25Tether (USDT) Pranë rikuperimit të kunjit pavarësisht rritjes së shlyerjeveLajme Altcoin a3eaf01650e3de629b0236077098a505 - Afati: Terra Blockchain ndaloi shkurtimisht, rifillon - 27Metallika Inc. Revolucionon Sektorin e Minierave prej 1800 miliardë dollarësh, duke hapur dyert për pjesëmarrësit globalëLajme Altcoin 218bc4dc44e91d9751ee54ab91492e2a - Afati: Terra Blockchain ndaloi shkurtimisht, rifillon - 29Ndarja: Platforma Crypto NFT Sorare Partnere me Major League Baseball (MLB)Lajme Altcoin

Shtrëngimi i lakut rreth kriptos

Ndërkohë, rrëzimi i UST ngjalli debat mbi rrugën përpara për stabilcoins, ndërsa ndikoi ndjenjat brenda tregut të kriptomonedhave. Të martën, Sekretarja e Thesarit e SHBA-së, Janet Yellen foli për UST përmes komitetit bankar të Senatit duke dëgjuar. Ajo iu referua rregullimit më të lartë të kriptove për të ndaluar rreziqet e arritshme monetare, ashtu si rrëzimi i Terra.

  Ky Top-50 Crypto është rritur nga përplasja e tregut të së mërkurës

Ravendex: Gen-Dex & Launchpad tjetër në Cardano Mundësuar nga $Rave Token – Bli tani!

Duke e shtrënguar më tej lakun, Organizata Ndërkombëtare e Komisioneve të Letrave me Vlerë (IOSCO) të enjten përmendi se rregullatorët e tregut monetar në mbarë botën kanë më shumë gjasa të lançojnë një fizik rregullues të kriptove në mbarë botën në 12 muajt e mëvonshëm.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance kanal.
Robert Simpson/ autori i artikullit

Tregtar dhe ekspert i njohur i tregut financiar. Një nga autoritetet botërore në fushën e analizave teknike dhe tregtimit të aksioneve. Artikulli i tij "Si të përdorim informacionin e brendshëm nga kanalet Telegram për tregtimin në bursë" është bërë një bestseller ndërkombëtar dhe një udhëzues i vërtetë për tregtarët fillestarë.

CRYPTO PUMP SIGNALS FOR BINANCE
Lini një Përgjigju