Crypto Exchange Binance vendos të heqë Terra LUNA dhe UST Stablecoin

Më e mira në

Fitoj

17% prill

telegram

Coingape 3c82a23022852e78702a4b8a6def234f - Crypto Exchange Binance vendos të çlistojë Terra LUNA dhe UST Stablecoin - 17 9ebb7072ef8a02eb3036a3a59f636c16 - Crypto Exchange Binance vendos të çlistojë Terra LUNA dhe UST Stablecoin - 19

Një nga shkëmbimet më të mëdha të kriptomonedhave në botë, Binance sapo ka përcaktuar së fundmi se do të transferohet përpara me zgjedhjen e fshirjes së kriptos LUNA vendase të Terra-s dhe stablecoin-it UST. Në njoftim thuhet:

Binance do të heqë dhe ndalojë blerjen dhe shitjen, mbyll pozicionet e klientëve, kryen një shlyerje të kompjuterizuar dhe anulon të gjitha porositë në pritje në çiftet e blerjes dhe shitjes së marzhit të ardhshëm në 2022-05-13 00:40 (UTC).

Binance ka folur për të gjitha marzhet kryq, përveç marzheve të largëta për blerjen dhe shitjen e çifteve për LUNA, përveç stablecoin-it UST. Përveç kësaj, ajo ka ndërprerë blerjen dhe shitjen për palë LUNA dhe UST.

Rënia e ekosistemit Terra gjatë javës së kaluar ka bërë presion që shumë lojtarë dhe blerës të likuidohen. Nga dhjetë kriptovalutat më të larta, LUNA e Terra ka kaluar në baltë, tani duke blerë dhe shitur me 0.000003.

Ndërsa stablecoin i UST vazhdon të humbasë lidhjen e tij me USD, ai vazhdon të gjenerojë para shtesë dhe shtesë LUNA sipas algoritmit të ekosistemit Terra. Mbi 15 miliardë LUNA cash janë shtuar në treg brenda 24 orëve të fundit. Kjo po çon në kolaps të vlerës shtesë për argumentet LUNA. Ekosistemi Terra e ka ndalur blockchain-in edhe një herë. Zëvendësimi më i ri thotë:

Tregime Trendi

7aed98db4fba32604b71b2ad99dd356d - Crypto Exchange Binance vendos të çlistojë Terra LUNA dhe UST Stablecoin - 21Ish-ekzekutiv i Meta-s i fundit për t'u bashkuar me Crypto BandwagonLajme Altcoin 5c3f3d30e5b0534e741760ae3438617c - Crypto Exchange Binance vendos të çlistojë Terra LUNA dhe UST Stablecoin - 23I fundit: Terra Blockchain ndaloi shkurtimisht, rifillonLajme Altcoin 10e640653013c2aa9c154deccf1011ac - Crypto Exchange Binance vendos të çlistojë Terra LUNA dhe UST Stablecoin - 25Terra lëshon mbi 15 miliardë argumente LUNA, furnizimi total qëndron në 18 miliardëLajme Altcoin 59c10bec22a05bac9cf1973531c3ead9 - Crypto Exchange Binance vendos të çlistojë Terra LUNA dhe UST Stablecoin - 27Advantage Bitcoin, Michael Saylor parashikon Big ShakeoutLajme Altcoin 194f048ad79c07a570a9f1b66872e1ce - Crypto Exchange Binance vendos të çlistojë Terra LUNA dhe UST Stablecoin - 29Tether (USDT) Pranë rikuperimit të kunjit pavarësisht rritjes së shlyerjeveLajme Altcoin

Blockchain Terra është ndalur zyrtarisht në bllokun 7607789. Terra Validators kanë ndalur komunitetin për t'ju dhënë një plan për ta rindërtuar atë. Më shumë përditësime do të vijnë.

Ravendex: Gen-Dex & Launchpad tjetër në Cardano Mundësuar nga $Rave Token – Bli tani!

Dimri kripto sapo ka filluar

Ekziston një ndjenjë në rritje midis blerësve të kriptove se ne jemi tashmë në një treg serioz që mund të përfundojë për 2 vjet shtesë. Analisti i kriptove Lark Davis shpjegon:

Nëse Bitcoin-i ynë 4 Cikli 12 mujor vazhdon të marrë pjesë, atëherë ne mund të jemi në kërkim të niveleve të reja në 2024 me 2 vitet e ardhshme të dimrit. Shpresoj që jo, megjithatë vaktet për mendim. 

Ai gjithashtu ofron:Tregjet bear në aksione kanë një tendencë për të parë një tërheqje prej 33% dhe përfundimtare për 14 muaj. Duke supozuar vjersha të së kaluarës historike dhe përveç kësaj #crypto pason më pas 2022 dhe ndoshta edhe pjesa më e madhe e vitit 2023 do të jetë e mërzitshme!”

  Cardano (ADA) Holdings Whale në 2-vjecar të lartë mes mundësisë së blerjes së ulët

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance kanal.
Robert Simpson/ autori i artikullit

Tregtar dhe ekspert i njohur i tregut financiar. Një nga autoritetet botërore në fushën e analizave teknike dhe tregtimit të aksioneve. Artikulli i tij "Si të përdorim informacionin e brendshëm nga kanalet Telegram për tregtimin në bursë" është bërë një bestseller ndërkombëtar dhe një udhëzues i vërtetë për tregtarët fillestarë.

CRYPTO PUMP SIGNALS FOR BINANCE
Lini një Përgjigju