CZ sqaron për blerjen e WazirX nga Binance: Akuzat në lidhje me

Më e mira në

Kiber

Fitoj

16% prill

telegram

Coingape

Gazete

Kripto ditore 3a8f3f2c9d5087acc21d70c45d49e5cb - CZ sqaron për blerjen e WazirX në Binance: Pretendimet në lidhje me - 17

Disa orë pas ekzaminimit të Drejtorisë së Zbatimit të Indisë (ED) në WazirX, CEO i Binance CZ reagoi për lidhjen e tij me WazirX. Pas bastisjes së objekteve të WazirX, autoritetet bllokuan pronat e institucionit financiar të bursës mbi akuzat për pastrim parash. Autoritetet e ED akuzuan WazirX-in për ndihmën e biznesit të aplikacioneve të menjëhershme të huadhënies në marrëveshjet mashtruese me blerjet e kriptomonedhave.

d4e82286746ec3b7b74fd52e40aa3b02 - CZ sqaron për blerjen e WazirX në Binance: Pretendimet në lidhje me - 19

ED deklaroi se kërkimet rezultuan në ngrirjen e pronave të institucionit financiar me vlerë 64.67 crore Rs. Aktiviteti u konsiderua si ndihmë për biznesin e aplikimit të kredisë së menjëhershme të ngarkuar në pastrimin e parave të gatshme për mashtrim, thuhet në të.

CZ sqaron për blerjen e Binance Wazirx

Ndërkohë, CEO i Binance CZ reagoi ndaj të dhënave të blerjes së WazirX nga Binance në vitin 2019. Ai sqaroi se përpjekjet për blerjen ishin bërë, megjithatë oferta nuk u shfaq kurrë. Binance nuk ka asnjë lloj kapitali në firmën e nënave dhe babit të WazirX, deklaroi ai në një postim në Twitter të premten CZ përshkroi se bisedimet e ofertës, në lidhje me të cilat informacione u ekspozuan në nëntor 2019, nuk ishin efektive.

“Më 21 nëntor 2019, Binance publikoi një postim në blog që kishte “marrë” WazirX. Ky transaksion nuk u krye kurrë. Binance nuk ka zotëruar kurrë – në asnjë moment – ​​aksione të Zanmai Labs, entiteti që operon WazirX.”

Drejtori i Përgjithshëm i Binance përfshiu se firma e tij thjesht jep zgjidhje xhepi për WazirX si një kompani e opsioneve të teknologjisë moderne. Bashkëpunimi përfshin gjithashtu kombinimin e përdorimit të marrëveshjeve jashtë zinxhirit për të kursyer para në kostot e rrjetit, përmendi ai. Prandaj, CZ sugjeroi që akuzat e trajtuara nga WairX nuk kanë absolutisht asnjë lidhje meBinance "WazirX është përgjegjës për të gjitha aspektet e tjera të shkëmbimit WazirX, duke përfshirë regjistrimin e përdoruesit, KYC, tregtimin dhe fillimin e tërheqjeve."

Tregime Trendi

ba306cc4e3e2754faa5d97612f8c330d - CZ sqaron për blerjen e WazirX nga Binance: Pretendime në lidhje me - 21 Analiza e çmimit pranë: Modeli i kthimit vë në dukje një kërcim 12%.Lajme f59568d72dc3bcc2a785e24e167feb7a - CZ sqaron për blerjen e WazirX në Binance: Pretendime në lidhje me - 23 Analiza e çmimit THETA: A do ta çlirojë ky Breakout Theta nga konsolidimi i sajLajme 287945af7d68fda24d062b3df7e8533f - CZ sqaron për blerjen e WazirX në Binance: Pretendimet në lidhje me - 25Analiza e çmimit të ortekut: Një shpërthim simetrik i trekëndëshit kërkon 26.0 dollarëLajme ac2f1a890fde370d560571e9583db371 - CZ sqaron për blerjen e WazirX në Binance: Pretendime në lidhje me - 27Analiza e çmimit të Bitcoin: A është rikuperimi mbi 23,000 dollarë i qëndrueshëm mes vëllimeve të ulëta?Lajme 3582a55222d199f034c111667021fed4 - CZ sqaron për blerjen e WazirX në Binance: Pretendimet në lidhje me - 29Analiza e çmimeve të Tezos: XTZ Bulls synon për 2.0 dollarë mes presionit të qëndrueshëm të blerjesLajme

CZ zbuloi shqetësimet në lidhje me pretendimet rreth procedurave të WazirX. Akuzat e fundit në lidhje me procedurën e WazirX janë një çështje e thellë për Binance, përshkroi ai. “Binance bashkëpunon me agjencitë e zbatimit të ligjit në të gjithë botën. Do të ishim të lumtur të punonim me ED në çdo mënyrë të mundshme.”

Mendimi kryesor i Drejtorisë së Zbatimit është se WazirX ka ndihmuar biznesin e ngarkuar të nxjerrë para jashtë Indisë me kriptovaluta. Akti i menaxhimit të këmbimit valutor të vendit ofron një vëzhgim të lartë për marrëveshjet e dyshimta ekonomike jashtë territorit të tij. ED përmendi se një pjesë e madhe e fondeve janë zhvendosur në Hong Kong nga drejtuesit e aplikacionit për huadhënie.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance kanal.
Robert Simpson/ autori i artikullit

Tregtar dhe ekspert i njohur i tregut financiar. Një nga autoritetet botërore në fushën e analizave teknike dhe tregtimit të aksioneve. Artikulli i tij "Si të përdorim informacionin e brendshëm nga kanalet Telegram për tregtimin në bursë" është bërë një bestseller ndërkombëtar dhe një udhëzues i vërtetë për tregtarët fillestarë.

CRYPTO PUMP SIGNALS FOR BINANCE
Lini një Përgjigju