eToro vendos të kufizojë Cardano (ADA) për klientët amerikanë, ja si reagoi Hoskinson

Blini më së miri në

Platforma DeFi

Tabela me vlerë

Shkëmbimeve

Binance

Portofol

libër i llogarive 9da885dd1ecac2d926ad6f1982350a8f - eToro vendosur për të kufizuar Cardano (ADA) Për klientët amerikanë, ja se si reagoi Hoskinson - 5 By Prashant Jha Botuar 40 minuta më parë Përditësuar 40 minuta më parë

eToro, një sistem tregtimi social që përdor gjithashtu asistencë për tregtimin e kriptove, zbuloi se me siguri do të kufizojë likuiditetin për simbolet Cardano (ADA) si dhe Tron (TRX) për klientët amerikanë që kanë frikë nga aktiviteti qeverisës. Deklarata kryesore mbante parasysh se klientët amerikanë me siguri nuk do të ishin më në gjendje të hapnin asnjë lloj vendosjeje krejt të re për të dyja monedhat duke filluar nga 26 dhjetori. Sistemi i këmbimit sigurisht që do të ndalonte vendosjen e zgjidhjeve për të dy simbolet nga 30 dhjetori. Lexohet deklarata kryesore,

“& ldquo;eToro me siguri do të kufizojë ADA si dhe TRX për klientët në SHBA Këta klientë amerikanë me siguri nuk do të jenë më në gjendje të hapin vendosje krejt të reja në ose të marrin stimuj për Cardano (ADA) si dhe TRON (TRX ). Me siguri do të jeni ende në gjendje të mbyllni vendosjet ekzistuese sipas dëshirës tuaj. Këto rregullime planifikojnë faktorët që lidhen me biznesin për t'u marrë parasysh në mjedisin qeverisës në zhvillim.”& rdquo;

Lagjja e kriptove u trondit me shtimin e Cardano, me kusht që blockchain të ketë qenë në të vërtetë si dhe të funksionojë pa ndërprerje. Altcoin gjithashtu inkorporoi ndihmë të mençur për marrëveshje kohët e fundit që shtyu drejt një epoke krejt të re të decentralizimit. Disa kritikuan gjithashtu SEC për nxitjen e frikës midis sistemeve kripto.

Hoskinson i përgjigjet përjashtimit të eToro

Charles Hoskinson, krijuesi i blockchain Cardano agjëroi për të reaguar ndaj kufizimeve të eToro, si dhe e kritikoi atë për mungesën sistematike të cilësisë në ligjet ndërkombëtare.

“& ldquo;Pra, nuk ka probleme nga ana jonë. Ne'& rsquo; nuk kemi marrë kurrë asnjë lloj ftese ose fletëthirrjeje qeverisëse ose ndonjë nga këto pika. Gjithçka'& rsquo; s penallti. Cardano është i mrekullueshëm. Likuiditeti po rritet – vish'& rsquo; t u mundësojë individëve(* ) të përhapin shqetësimin, paparashikueshmërinë, si dhe dezinformimin. të'& rsquo; s thjesht një shembull i shërbimeve të panumërta të pavarura që zgjedhin për shërbimet e tyre, si dhe disa nga ato zgjedhje janë fantastike për Të, si dhe disa nga ato zgjedhje nuk janë'& rsquo; t. & rdquo;Cardano po ashtu e bëri të qartë se $ADA është ende i detajuar mbi

Sistemi Hoskinson si dhe individët jashtë eToro mund të tregtojnë ende altcoin. Specialistët amerikanë mendojnë se aktuali

  Shiba Inu (SHIB) arrin aksionin më të madh të portofolit ERC-20, a mund të ndihmojë në rikthimin e demave?

Shumë deklarata janë një rezultat i drejtpërdrejtë i eToro-s së kaluar së fundmi që ka nevojë për mbulim të gjerë për simbolet e Infrastrukturës Bill-of-Proof. Aksiononi natyrën e decentralizuar të tregut të kriptove, i cili është shumë i zakonshëm në tregun e dhënë, është& rsquo; s afër vështirë Defi mbani një sy tek investitorët si dhe investimet e tyre financiare.to

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance kanal.
Robert Simpson/ autori i artikullit

Tregtar dhe ekspert i njohur i tregut financiar. Një nga autoritetet botërore në fushën e analizave teknike dhe tregtimit të aksioneve. Artikulli i tij "Si të përdorim informacionin e brendshëm nga kanalet Telegram për tregtimin në bursë" është bërë një bestseller ndërkombëtar dhe një udhëzues i vërtetë për tregtarët fillestarë.

CRYPTO PUMP SIGNALS FOR BINANCE
Lini një Përgjigju