Si kjo shenjë po e mposht përplasjen e kriptove me 20%

Më e mira në

Kiber

telegram

Coingape

Gazete

Kripto ditore 3eeea65cc6b145cd6705dbd4c1c70f26 - Si kjo shenjë po e mposht përplasjen e kriptove me 20% - 17

Tregu i kriptomonedhave po bie për shkak të problemeve makroekonomike të rënies. Bitcoin në fakt ka rënë i renditur nën shifrën 19 mijë dollarë dhe aktualisht po tregtohet me 18.7 mijë dollarë. Ethereum u ul me 6% në 24 orët e fundit si dhe me më shumë se 20% në 7 ditët e fundit. Megjithatë, simboli indigjen i Algorand-it ALGO po mposht besimin e ulët të tregut.

bdb0e285348b328e030997430fc40b18 - Si kjo shenjë po e mposht përplasjen e kriptove me 20% - 19

ALGO aktualisht është rritur me më shumë se 8% në 24 orët e fundit, pavarësisht nga një shitje e konsiderueshme në pjesën e mbetur të tregut të altcoin. Në 7 ditët e fundit, Algorand është rritur me mbi 20%. Suksesi i Algorand është një rezultat i arritjes së 6000 TPS në blockchain e tij, i cili tejkalon 5000 TPS të Mastercard.

Rezerva Federale zgjodhi të rrisë normën e interesit me një numër jashtëzakonisht të madh prej 75 faktorësh bazë. Kryetari i Fed Jerome Powell siguroi se shtrëngimi edhe më i matshëm është ideal. Si rezultat, tregu i kriptove mbetet në një rrëmujë të konsiderueshme.

Pse Algorand po e tejkalon tregun e kriptove?

Algorand është një procedurë blockchain e bazuar në prova të aksioneve. Grupi pohon të realizojë decentralizimin, sigurinë dhe sigurinë, si dhe shkallëzueshmërinë pa lëshime. Ai gjithashtu merr në konsideratë qëndrueshmërinë ekologjike si faktorin më të madh të marketingut të procedurës.

Dje, Algorand realizoi një nga arritjet e tij thelbësore teknologjike. Provat e shtetit u shfaqën në zinxhirin bllokues Algorand. Provat shtetërore i ofrojnë blockchain-it kapacitetin për të autorizuar elektronikisht çdo lloj mesazhi në një mënyrë absolutisht të decentralizuar. Sipas Silvio Micali, themeluesit të Algorand, provat shtetërore lejojnë sigurinë dhe sigurinë e tij në blockchain kundrejt sulmeve kuantike. Ai gjithashtu lejon ura të decentralizuara me zinxhirë të ndryshëm të tjerë të bllokimit.

Tregime Trendi

091898c478c3cd261a954456529c5521 - Si kjo shenjë po e mposht përplasjen e kriptove me 20% - 21Reversal Bullish vendos çmimin e Tezos për 11.6% rritje.Lajme Altcoin 3ed0380adb49cd840518f756102b1ce7 - Si kjo shenjë po e mposht përplasjen e kriptove me 20% - 23Çmimi i Litecoin i bllokuar në një situatë të krijuar ose të thyer; Shikoni këtë përpara se të bliniLajme Altcoin 3d7d730aeca80dbe797ec9bced3fe9f2 - Si kjo shenjë po e mposht përplasjen e kriptove me 20% - 25Çmimi i Apecoin thyen barrierën prej 5.7 dollarësh për një tubim 14%, por çfarë më pas?Lajme Altcoin 725e4c0a6543d8f1fba39c914853c770 - Si kjo shenjë po e mposht përplasjen e kriptove me 20% - 27Modeli Bullish u shfaq në grafikun javor të çmimeve XRP; A duhet të blini?Lajme Altcoin c10c482feb9427e13b5d62c056183ad1 - Si kjo shenjë po e mposht përplasjen e kriptove me 20% - 29Trendline Breakout vendos që Rally me monedha helium të arrijë në 7 dollarëLajme Altcoin

Më konkretisht, procedura pohon se blockchain-i i saj aktualisht mund të kujdeset për 6000 blerje në sekondë. Në krahasim, zgjidhjet e spikatura monetare Mastercard mendohet të jenë në gjendje të kujdesen për vetëm 5000 blerje në sekondë. Blockchain është gjithashtu aktualisht në gjendje të arrijë në finale, si dhe zhvillimin e bllokut në 3.7 sekonda.

Algo'sState Proof Vs Ethereum Merge

Rritja e kostos së Algorand gjatë gjithë aksidentit të kriptove mbetet në krahasim të papërpunuar me rrëshqitjen e Ethereum pas kombinimit. Ndërsa Ethereum në fakt ka rënë me 20% pas bashkimit, arritjet teknike të Algorand në fakt kanë çuar në një rritje prej mbi 20%.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance kanal.
Robert Simpson/ autori i artikullit

Tregtar dhe ekspert i njohur i tregut financiar. Një nga autoritetet botërore në fushën e analizave teknike dhe tregtimit të aksioneve. Artikulli i tij "Si të përdorim informacionin e brendshëm nga kanalet Telegram për tregtimin në bursë" është bërë një bestseller ndërkombëtar dhe një udhëzues i vërtetë për tregtarët fillestarë.

CRYPTO PUMP SIGNALS FOR BINANCE
Lini një Përgjigju