Blloku i Jack Dorsey-t i radhës në listën e reduktuar në mes të rënies së Bitcoin

Më e mira në

Kiber

telegram

Coingape

Gazete

Kripto ditore 4440cb1a3403c8c7fe76a0df281ac9d2 - Blloku i Jack Dorsey-t në listën e reduktuar në mes të rënies së Bitcoin - 17

Kompania e shlyerjes së Jack Dorsey, Block, futet në listën e kompanive të lidhura me Bitcoin që hasin ulje. Institucioni financiar i investimeve Mizuho të enjten e zhvlerësoi Bllokun nga "blej" në "neutral" pasi monitorimi vendos një përqendrim të konsiderueshëm në Bitcoin, pavarësisht nga shtimi i shumë më pak se 5% të të ardhurave bruto të Bllokut. Kohët e fundit, një numër kompanish të përbërë nga MicroStrategy, Coinbase, si dhe Robinhood hasën në ulje të vlerësimit në mes të dështimit të Bitcoin.

8c2ce90169b87f3f3b2a5957174370c8 - Blloku i Jack Dorsey-t në listën e reduktuar në mes të rënies së Bitcoin - 19

Blloku u zvogëlua nga analisti Mizuho për shkak të fokusit në Bitcoin

Eksperti i Mizuho-s, Dan Dolev, zhvlerësoi Block (SQ), kompaninë e nënave dhe babit të firmës së shlyerjes Square, nga "blej" në "neutral" më 22 shtator. Gjithashtu, eksperti në fakt e ka ulur objektivin e normës nga 125 dollarë në 57 dollarë. Ai vë në dukje përqendrimin e rritur të monitorimit në Bitcoin, si dhe rraskapitjen individuale në lidhje me pikat e shitjes, si dhe blej-tani-paguaj-më vonë, si faktorë që qëndrojnë pas uljes së renditjes.

“Pas vitesh që me të drejtë u konsideruam si emri më inovativ në pagesa, ne besojmë lodhjen e përdoruesve, uljen e flukseve hyrëse, humbjen e statusit të POS-it më të mirë [pika e shitjes] dhe BNPL [blej-tani-paguaj-më vonë ] keqekzekutimet po bllokojnë rritjen e SQ.”

Vitin e kaluar, një ekspert i Mizuho siguroi një renditje më të mirë për furnizimin e firmës pasi norma po tregtohej mbi 200 dollarë në mes të rritjes së Bitcoin. Mizuho informoi klientët se firma ka kapacitete të konsiderueshme për t'u zgjeruar si JPMorgan. Megjithatë, dështimi i Bitcoin në fakt ka ndikuar në efikasitetin monetar të firmës.

Biznese të tjera që përbëhen nga MicroStrategy, Coinbase, si dhe Robinhood kanë hasur në të vërtetë një ulje si rezultat i normës së Bitcoin që bie mbi 70% nga niveli i saj më i lartë në nëntor 2021. MicroStrategy i Michael Saylor prezantoi humbje mbi 1 miliard dollarë në rekordin e saj monetar në qershor. Përplasja e tregut të kriptove kërkonte që institucionet financiare të investimeve financiare të përbëra nga Goldman Sachs të reduktonin Coinbase për të "shitur".

Tregime Trendi

7cc166c30a10ba940c0d5b604ba16c99 - Blloku i Jack Dorsey-t në listën e reduktuar në mes të rënies së Bitcoin - 21Reversal Bullish vendos çmimin e Tezos për 11.6% rritje.Bitcoin News 13da026ec89a6cb9e739286525811d61 - Blloku i Jack Dorsey-t në listën e reduktuar në mes të rënies së Bitcoin - 23Çmimi i Litecoin i bllokuar në një situatë të krijuar ose të thyer; Shikoni këtë përpara se të bliniBitcoin News 1031642b6b0feb5be7e117ac9047653e - Blloku i Jack Dorsey i radhës në listën e reduktuar mes rënies së Bitcoin - 25Çmimi i Apecoin thyen barrierën prej 5.7 dollarësh për një tubim 14%, por çfarë më pas?Bitcoin News c513601e23e13b17a600d49b815fb753 - Blloku i Jack Dorsey-t në listën e reduktuar në mes të rënies së Bitcoin - 27Modeli Bullish u shfaq në grafikun javor të çmimeve XRP; A duhet të blini?Bitcoin News c80bf06b3b718591ba1c12ba44f80cef - Blloku i Jack Dorsey-t në listën e reduktuar në mes të rënies së Bitcoin - 29Trendline Breakout vendos që Rally me monedha helium të arrijë në 7 dollarëBitcoin News

Ndërsa eksperti i Mizuhos, Dan Dolev, mendon se Blloku ka kapacitet. Sidoqoftë, përqendrimi i rritur i monitorimit në Bitcoin, pavarësisht se përfaqëson shumë më pak se 5% të të ardhurave bruto në pesëdhjetë përqindëshin fillestar të 2022-ës, është një faktor stresues. Ndërkohë, konkurrentët ngjitës në POS si dhe BNPL po pengojnë zhvillimin e saj.

Aksionet e Block u rrotulluan pothuajse 6% në 56.07 dollarë si rezultat i një renditjeje të zhvlerësuar të ofertës. Blloku (SQ) u zhvlerësua gjithashtu nga Evercore ISI si dhe SMBC Nikko Securities America kohët e fundit.

Lufta për çmimin e Bitcoin (BTC) nën 20,000 dollarë

Norma e Bitcoin (BTC) po kalon një kohë të vështirë nën nivelin 20,000 dollarë për shkak të dollarit të fortë amerikan, si dhe variablave makro. Në momentin e krijimit, norma e BTC po tregtohet me 18,998 dollarë, duke rënë mbi 1% në 24 orët e fundit.

Eksperti popullor Rekt Capital parashikon se norma e Bitcoin në fakt mund të bjerë nën 15,000 dollarë për shkak të modeleve të grafikëve historikë. Bitcoin ka të ngjarë të ulet nën 15,000 dollarë.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance kanal.
Robert Simpson/ autori i artikullit

Tregtar dhe ekspert i njohur i tregut financiar. Një nga autoritetet botërore në fushën e analizave teknike dhe tregtimit të aksioneve. Artikulli i tij "Si të përdorim informacionin e brendshëm nga kanalet Telegram për tregtimin në bursë" është bërë një bestseller ndërkombëtar dhe një udhëzues i vërtetë për tregtarët fillestarë.

CRYPTO PUMP SIGNALS FOR BINANCE
Lini një Përgjigju