Gjigandi i ndërmjetësimit japonez Nomura fillon të ofrojë derivate të Bitcoin (BTC) në Azi

Më e mira në

Fitoj

17% prill

telegram

Coingape baad8f0ee20827309140e7105c5e4d4c - gjiganti i ndërmjetësimit japonez Nomura fillon të ofrojë derivate të Bitcoin (BTC) në Azi - 17 45b4fecabb9f6f9c440191a1dd96889a - Ndërmjetësi japonez gjigandi Nomura fillon të ofrojë derivate të Bitcoin (BTC) në Azi - 19

Gjigandi japonez i brokerimit Nomura Holdings në fakt ka filluar të ofrojë derivate të Bitcoin për klientët e tij institucionalë për shkak të nevojës së madhe. Zgjedhja vjen thjesht menjëherë kur Bitcoin (BTC) në fakt ka kaluar një fazë të ashpër dhe gjithashtu tregtohet nën 30,000 dollarë.

Nomura do të ofrojë para të pa-dorëzimit të Bitcoin dhe gjithashtu alternativa jo të dorëzueshme të përpunuara në para. Kështu, klientët e saj mund të fillojnë të tregtojnë të ardhme Bitcoin dhe gjithashtu alternativa në treg.

Sipas rekordit të Bloomberg, Nomura kreu profesionin e parë më parë sot në CME Group Inc.'& rsquo; s system.Ajo ka në fakt partneritet shtesë me prodhuesin e tregut Cumberland DRW LLC. Tim Albers, kreu i strukturimit të këmbimit valutor në Azi, ish-dashnorja e Japonisë, pohoi:

Kohët e fundit ka patur në fakt paqëndrueshmëri të konsiderueshme. Pasi të pastrohet papastërtia, vlerësimet me siguri do të përfundojnë të jenë shumë më tërheqëse për klientët institucionalë. Ne'& rsquo; jam shumë i kënaqur për ta marrë këtë nga terreni” & rdquo; si nisjen & ldquo; vëren fillimin e udhëtimit tonë drejt në dhomë” & rdquo; për shërbimin e tregjeve në mbarë botën.

Nomura'& rsquo; Zgjerimi në Crypto

Në fillim të këtij viti, gjiganti financiar japonez Nomura ekspozoi synimet e tij për të hyrë në kripto. Duke vepruar në të njëjtat linja “& ldquo; duke prekur burimet brenda fx-it të saj me bazë në Singapor” & rdquo; për zhvillimin e kriptove në tregjet mbarëbotërore.

Tregime Trendi

3f2eabf558275d364d8c6b578300566d - gjiganti i ndërmjetësimit japonez Nomura fillon të ofrojë derivate të Bitcoin (BTC) në Azi - 21Crypto Exchange Binance vendos të heqë Terra LUNA dhe gjithashtu UST StablecoinBitcoin News ac6c4723962faa8dab5adb9dea92df1d - Ndërmjetësi japonez gjiganti Nomura fillon të ofrojë derivate të Bitcoin (BTC) në Azi - 23Ish-ekzekutiv i Meta-s i fundit për t'u bashkuar me Crypto BandwagonBitcoin News cc1e428a031f57c896b0f3aba79f7a94 - gjiganti i ndërmjetësimit japonez Nomura fillon të ofrojë derivate të Bitcoin (BTC) në Azi - 25I fundit: Terra Blockchain ndaloi shkurtimisht, rifillonBitcoin News ae5e719cd1a8fedd120d823b636d59d1 - gjiganti i ndërmjetësimit japonez Nomura fillon të ofrojë derivate të Bitcoin (BTC) në Azi - 27Terra lëshon mbi 15 miliardë argumente LUNA, furnizimi total qëndron në 18 miliardëBitcoin News d6bea41125e3dc6a9b547834b19b0c12 - gjiganti i ndërmjetësimit japonez Nomura fillon të ofrojë derivate të Bitcoin (BTC) në Azi - 29Advantage Bitcoin, Michael Saylor parashikon Big ShakeoutBitcoin News

Megjithatë, zgjedhja për t'u rritur në tregjet në mbarë botën vjen me një kohë vërtet jetike. Tregu i kriptove në fakt është përkeqësuar më shumë se 300 miliardë dollarë të kapitalistëve & rsquo; gamë të gjerë gjatë 45 ditëve të fundit. Si rezultat, kripto ka më shumë gjasa të ndeshet me ekzaminim në zgjerim nga politikëbërësit në mbarë botën.

Ravendex: Gen-Dex dhe Launchpad tjetër në Cardano Mundësuar nga $Rave Token – Blini aktualisht!

Nga ana tjetër, problemet makroekonomike mbarëbotërore nuk janë'& rsquo; t e dëshirueshme për kripto kapitalistët. Rezerva Federale ka shumë të ngjarë të jetë armiqësore me ecjen e normave të interesit këtë vit për të rregulluar rritjen e lartë të kostos së jetesës. Në të njëjtën kohë, mundësitë e një krize ekonomike në SHBA janë më të mëdha nëse ajo raporton një tremujor të dytë të njëpasnjëshëm të PBB-së negative.

“& ldquo;Ne parashikojmë që fusha të zhvillohet me kalimin e kohës, të përfundojë duke u menaxhuar shumë më tepër, gjë që e bën atë shumë më tërheqës për kapitalistët institucionalë,” tha Albers. & ldquo;Si rezultat, paqëndrueshmëria duhet të minimizohet me kalimin e kohës.”& rdquo;

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance kanal.
  Koleksioni NFT: Blerësit shpenzojnë mbi 7 milion dollarë në 90 minuta për tokena të pakapshme të pandryshueshme
Robert Simpson/ autori i artikullit

Tregtar dhe ekspert i njohur i tregut financiar. Një nga autoritetet botërore në fushën e analizave teknike dhe tregtimit të aksioneve. Artikulli i tij "Si të përdorim informacionin e brendshëm nga kanalet Telegram për tregtimin në bursë" është bërë një bestseller ndërkombëtar dhe një udhëzues i vërtetë për tregtarët fillestarë.

CRYPTO PUMP SIGNALS FOR BINANCE
Lini një Përgjigju