MicroStrategy, Tesla tani mban Bitcoin me humbje; A do të shesin?

Më e mira në

Fitoj

17% prill

telegram

Coingape ff6fb16476c4972e5a82ef972a4bfc62 - Microstrategy, Tesla tani mban Bitcoin me humbje; A do të shesin? - 17 c2ba9761e42fa9014d2af2a24e617693 - Microstrategy, Tesla tani mban Bitcoin me humbje; A do të shesin? - 19

Muaji maj në fakt është vërtetuar të jetë i ashpër për adhuruesit e Crypto. Çdo kapitalist mund ta lejojë ose i vogli duket të jetë i shqetësuar, si dhe duke u përpjekur të gjejë një shërim. Mes këtij aksidenti, disa mbështetës të titan Bitcoin (BTC) si Microstrategy si dhe Tesla po i mbajnë librat e tyre me një humbje të madhe.

MSTR, stresi i rënies së Teslës

Microstrategy është pronari më i madh i Bitcoin në mesin e firmave të listuara publikisht. Ajo mban 129,218 BTC me një vlerë aksesi prej 3.9 miliardë dollarësh, sipas informacionit nga Coingecko Vlera më aktuale e zotërimeve të saj Bitcoin qëndron në 3.62 miliardë dollarë, e cila është ulur me 343 milion dollarë.

Mbajtja Bitcoin e Tesla-s është gjithashtu në të njëjtën faqe në internet. Giganti EV mban 48,000 BTC me një vlerë aksesi prej 1.5 miliardë dollarësh, ndërsa vlera e tij ekzistuese në fakt është zvogëluar në 1.34 miliardë dollarë. Megjithatë, normat e aksioneve të Tesla-s u mbyllën në 734 dollarë, duke rënë me 8.25%, ditën e fundit. Propozimi i tij para tregut zbulon një vjeshtë shtesë prej 2.16% sot.

Bitcoin është ulur me 12% në 24 orët e fundit për të tregtuar me 27,800 dollarë. 24 orët e fundit në fakt kanë parë një likuidim të BTC me vlerë 425 milionë dollarë. Kjo në fakt ka ndikuar drejtpërdrejt në disa lojtarë të rëndësishëm në treg.

Më herët, Michael Saylor la të kuptohej se nëse BTC thyen shenjën prej 21,000 dollarësh pas kësaj, MicroStrategy do të detyrohet të bëjë një telefonatë margjinale. Biznesi ose do të duhet të tregtojë Bitcoin-in e tij me një kosto të reduktuar ose duhet të sjellë edhe më shumë siguri për huadhënien. Kompania e aplikacioneve të softuerit kohët e fundit regjistroi një humbje të madhe në tremujorin e parë 1 në vlerën në rënie të zotërimeve të saj Bitcoin.

Tregime Trendi

9899541111fd3e3d52922a75319a9559 - MicroStrategy, Tesla tani mbaj Bitcoin me humbje; A do të shesin? - 21Ky Top -50 Crypto është rritur nga përplasja e tregut të së mërkurësBitcoin News 4377f714e85fee2cbafe775ad39d6b59 - MicroStrategy, Tesla tani mban Bitcoin me humbje; A do të shesin? - 23Tether bën shkëmbim 1 miliard dollarë për të mbështetur USDT Peg, ja se siBitcoin News 2de240435b5b7ae589728a8175e50877 - Microstrategy, Tesla tani e mban Bitcoin me humbje; A do të shesin? - 25Scoop: Çfarë fshihet pas rrëzimit të Crypto Stablecoin?Bitcoin News ced28b501319a16cfb7610bac125c354 - Microstrategy, Tesla tani mban Bitcoin me humbje; A do të shesin? - 27A po e ndjek Tether (USDT) UST-në e Terra-s duke humbur kunjin e saj në dollarë?Bitcoin News f8726362d3320ab0a330f2cc4ed245de - MicroStrategy, Tesla tani mbaj Bitcoin me humbje; A do të shesin? - 29Shenjat kryesore të memeve të goditura nga përplasja e kriptove; Lavaman SHIB, DOGE 30%Bitcoin News

Por Saylor - një maksimalist i Bitcoin - në fakt e ka kundërshtuar fuqimisht ofrimin e librave të MicroStrategy.

  Thyerje: Tre pronarë të BAYC NFT godasin OpenSea me padi

Ravendex: Gen-Dex & Launchpad tjetër në Cardano Mundësuar nga $Rave Token – Bli tani!

Normat e Bitcoin ra me 30% në 7 ditët e fundit

Normat e BTC në fakt janë ulur me një 30% të madh në 7 ditët e fundit duke e lënë të gjithë tregun e kriptove në rrëzim. Tregu ndërkombëtar i kriptove është ulur në fakt me 500 miliardë dollarë në 7 ditët e fundit. Ndërkohë, vlera e Microstrategy Bitcoin si dhe Tesla në fakt është ulur tmerrësisht. Nga ana tjetër, normat e furnizimit të këtyre titanëve në të vërtetë kanë përjetuar gjithashtu shumë.

Kohët e fundit, kompania e Softuerit zbuloi një rezultat përfundimtar për tremujorin fillestar të 2022 në rekordin e saj. Normat e aksioneve të MicroStrategy në fakt kanë rënë me 25.42% një ditë më parë për të tregtuar me 168 dollarë. Ndërkohë, paratregu i tij nxjerr një parashikim të një hale shtesë prej 12.24%.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance kanal.
Robert Simpson/ autori i artikullit

Tregtar dhe ekspert i njohur i tregut financiar. Një nga autoritetet botërore në fushën e analizave teknike dhe tregtimit të aksioneve. Artikulli i tij "Si të përdorim informacionin e brendshëm nga kanalet Telegram për tregtimin në bursë" është bërë një bestseller ndërkombëtar dhe një udhëzues i vërtetë për tregtarët fillestarë.

CRYPTO PUMP SIGNALS FOR BINANCE
Lini një Përgjigju