Përfaqësuesi Warren Davidson: Shpenzimi i stablecoin ka 'probabilitet' të shlyhet këtë vit

Më herët gjatë ditës së sotme, u shfaqën projekt-rregullore të reja për monedhat e qëndrueshme, të fokusuara në "stablecoins të kolateralizuar në mënyrë endogjene".

Rep. Warren Davidson: Fatura e Stablecoin ka 'shans të jashtëm' për t'u finalizuar këtë vit

Ekziston një mundësi e vogël që Dhoma e Përfaqësuesve e SHBA-së mund të kalojë shpenzimet për të menaxhuar monedhat e qëndrueshme deri në fund të vitit, megjithëse ka më shumë të ngjarë që me siguri do të vijë në tremujorin e parë të vitit 2023, thotë kongresmeni amerikan Warren Davidson.

Sipas një regjistrimi të së enjtes nga Kitco, Davidson bëri deklaratat në Forumin Vjetor të Politikave Fintech më 22 shtator, ku rekomandoi:

"Ka një shans të jashtëm që të gjejmë një mënyrë për të arritur në konsensus për një faturë të stabilcoin këtë vit."

"Faturën e stablecoin" me sa duket përshkruan rregullore të përqendruara në "stablecoins të kolateralizuara në mënyrë endogjene" që dolën sot – si dhe sigurisht që do të vendoste një kufizim dy-vjeçar për monedhat e reja të qëndrueshme matematikore si Terra USD Classic (USTC).

Sidoqoftë, Davidson u shpreh për të deklaruar se ndërsa “ka një shans që të arrijmë në po për monedhat e qëndrueshme këtë vit”, është diçka që mund të arrihet deri në tremujorin e parë të 2023.

"Nëse nuk e bëjmë, është diçka që unë mendoj se mund ta arrijmë me një shumicë republikane në tremujorin e parë të vitit të ardhshëm," tha ai.

Davidson shihet gjerësisht si kripto-miqësor dhe ka prezantuar më parë shpenzimin "Keep Your Coins" i cili synonte të mbronte buxhetet e kriptove të vetë-kujdesura nga kontrolli i qeverisë federale të SHBA.

Një numër kostosh të përqendruara në kontrollin e monedhave të qëndrueshme janë paraqitur në të vërtetë në SHBA, si ai që u prezantua më 15 shkurt të këtij viti nga USRep Josh Gottheimer.

Drejtori i Byrosë për Mbrojtjen Financiare të Konsumatorit (CFPB), Rohit Chopra, gjithashtu me sa duket foli me këtë rast si dhe mendon se monedhat e qëndrueshme kanë mundësinë për nxitje të përhapur, duke mbajtur parasysh:

Një monedhë stabile, duke hipur në binarët e një sistemi kryesor pagesash ose një OS celular, besoj se mund të zhvillojë universalitetin jashtëzakonisht shpejt.

Chopra përfshiu se nëse monedhat e qëndrueshme e shohin këtë lloj nxitjeje të shpejtë, ato mund të kenë një ndikim të madh në sigurinë monetare në mbarë botën.

Related: Pronarët e 3AC zbulojnë lidhjet me pronarin e Terra, dënojnë paturpësinë për kolaps

Mbikëqyrësi i CFPB rekomandoi gjithashtu që Uashingtoni mund të injorojë vende të tjera të avancimit të fintech si rezultat i përqendrimit të tij ekstrem në kripto në muajt aktual.

Forumi në internet u vizitua nga titanët monetarë si Banka e Amerikës, Visa si dhe Mastercard, si dhe me sa duket u fokusua në promovimin e bisedave midis drejtuesve dhe politikëbërësve në lidhje me saktësisht se si ata mund të bashkëpunojnë për të siguruar krijimin e kompanive të ndihmës për inovacione. klientët si dhe klima ekonomike.

Drafti ekzistues i shpenzimeve për stablecoin është duke u diskutuar mes Kryetares së Komitetit të Shërbimeve Financiare të Dhomës së Përfaqësuesve, Maxine Waters, si dhe republikanit kryesor të bordit, përfaqësuesit Patrick McHenry.

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance kanal.
Robert Simpson/ autori i artikullit

Tregtar dhe ekspert i njohur i tregut financiar. Një nga autoritetet botërore në fushën e analizave teknike dhe tregtimit të aksioneve. Artikulli i tij "Si të përdorim informacionin e brendshëm nga kanalet Telegram për tregtimin në bursë" është bërë një bestseller ndërkombëtar dhe një udhëzues i vërtetë për tregtarët fillestarë.

CRYPTO PUMP SIGNALS FOR BINANCE
Lini një Përgjigju