Ky miliarder paralajmëroi kundër monedhave të qëndrueshme algoritmike në 2021, çfarë ndodh më pas?

Më e mira në

Fitoj

17% prill

telegram

Coingape e8d4fa2fd5b948cd6c6aefbfbe7184e2 - Ky miliarder paralajmëroi kundër monedhave të qëndrueshme algoritmike në 2021, çfarë do të ndodhë më pas? - 17 dbd7a01cfa75e22f12adaec6925ef9c3 - Ky miliarder paralajmëroi kundër monedhave të qëndrueshme algoritmike në 2021, çfarë ndodh më pas? - 19

Pavarësisht kundërshtimeve nga shumë qarqe, ndjesia e monedhave të qëndrueshme algoritmike mbeti e tërhequr deri në të kaluarën aktuale. Pas uljes së madhe të $UST'& rsquo; Me vlerë më parë sot, e gjithë vëmendja bie në ndjeshmërinë e këtyre monedhave të qëndrueshme të bazuara në kod.

Kritika me renë e monedhave të qëndrueshme algoritmike

Pyetjet u ngritën në të kaluarën për mungesën e sigurisë që mbështeti furnizimin e monedhave të qëndrueshme.

Në shtator 2021, kapitalisti miliarder Mark Cuban zbuloi pyetje mbi sigurinë e monedhave të qëndrueshme algoritmike. Ai me të vërtetë mendonte se monedhat e qëndrueshme do të ishin me siguri të parët që do të merrnin të kontrolluara duke treguar ndryshimin në interpretimin sipas artikullit. “& ldquo;Çfarë është një stabilcoin algoritmik? A është e sigurt? A e kuptojnë blerësit se cilat janë rreziqet? Kërkon kërkesa.”& rdquo;

Ai i bëri komentet në sfondin e derdhjes së parave në IRON token, i cili mbështetet pjesërisht nga siguria si BUSD, USDT, si dhe pjesërisht e mbështetur në mënyrë algoritmike. FRAX, një tjetër stabilcoin algoritmik që është krijuar për të ndryshuar shkallët e sigurisë sipas nevojës për paratë e veta, është gjithashtu pjesërisht e kolateralizuar.

Cilat janë monedhat e qëndrueshme algoritmike?

Stabilcoins algoritmike sqarohen më së miri nga kapaciteti i tyre themelor për të mbajtur ekuilibrin në lidhje me vlerën e tyre, të siguruar për paratë fiat si USDollar. ka vlerë prej $LUNA për të ulur stablecoin'& rsquo; Furnizimi s.$ LUNA është kriptovaluta çiftuese po aq e varur prej $UST. Po kështu, investitorët janë përdorur një dollar'& rsquo; ka një vlerë prej $ UST për furnizimin e shkrirë të $LUNA, për shembull, stablecoin'& rsquo; Vlera e saj shkon përtej $1.

Tregime Trendi

13439306e333f61e897be1ed92f85d0a - Ky miliarder paralajmëroi kundër monedhave të qëndrueshme algoritmike në 2021, çfarë ndodh më pas? - 21Minatorët e Bitcoin synojnë një mbyllje ndërsa vështirësia e minierave rritet me 4.89%Lajme Altcoin 3fc8cfcae536164da92cc3a9ae5f463e - Ky miliarder paralajmëroi kundër monedhave të qëndrueshme algoritmike në 2021, çfarë ndodh më pas? - 23Hulumtimi zbulon UST Stablecoin dhe llojet e tij paraqesin rreziqe të mëdha përparaLajme Altcoin 69a0e1485e68ec000c52b1ee06f9a61a - Ky miliarder paralajmëroi kundër monedhave të qëndrueshme algoritmike në 2021, çfarë do të ndodhë më pas? - 25Thyerja: Bitcoin (BTC) rrëshqet në afërsisht 28 mijë dollarë në minuta pas inflacionit në SHBALajme Altcoin 1dc47ae29bf1b660957e906b14cc225f - Ky miliarder paralajmëroi kundër monedhave të qëndrueshme algoritmike në 2021, çfarë ndodh më pas? - 27Pas Terra-s, është Tron tjetër? TRX Short Interest Rritet në qiellLajme Altcoin 0a22e24cb44af849e05725b316de4e28 - Ky miliarder paralajmëroi kundër monedhave të qëndrueshme algoritmike në 2021, çfarë ndodh më pas? - 29Maker Token (MKR) rritet gati 50% ndërsa rivali Terra rrëzohetLajme Altcoin

Tron sapo prezantoi monedhën e tij të qëndrueshme algoritmike USDD, të cilën planifikon ta mbështesë me një libër prej 10 miliardë dollarësh. Në vazhdën e shqetësimit në $UST, Rezerva e Tron DAO prezantoi lirimin e 2 miliardë dollarëve për të eliminuar aktivitetin e kostos, në përmirësimin e blerjes së 500 Bitcoins.

Ravendex: Gen-Dex dhe Launchpad tjetër në Cardano Mundësuar nga $Rave Token – Blini aktualisht!

Shumica e monedhave të qëndrueshme, të përbëra nga USDT, USDC si dhe BUSD janë të qëndrueshme duke zbuluar devijime të vogla në mes të deponisë së përsëritur.

  XRP kundër SEC: Mocioni i SEC për të goditur mbrojtjen e njoftimit të drejtë u mohua

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance kanal.
Robert Simpson/ autori i artikullit

Tregtar dhe ekspert i njohur i tregut financiar. Një nga autoritetet botërore në fushën e analizave teknike dhe tregtimit të aksioneve. Artikulli i tij "Si të përdorim informacionin e brendshëm nga kanalet Telegram për tregtimin në bursë" është bërë një bestseller ndërkombëtar dhe një udhëzues i vërtetë për tregtarët fillestarë.

CRYPTO PUMP SIGNALS FOR BINANCE
Lini një Përgjigju