Vlera totale e ETH në kontratën e depozitës 2.0 rritet në një ATH prej 8.9 milion ETH

Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Portofol

libër i llogarive 4a715ac0e3e0ca465c0d8dde98e1135c - Vlera totale e ETH në 2.0 Kontrata e depozitave rritet në një ATH prej 8.9 milion ETH - 5 By Olivia Brooke Botuar para 53 minutash Përditësuar 51 minuta më parë

Sasia e Etherit të vendosur (ETH) shkon në nivelin më të lartë të të gjitha kohërave prej mbi 8.9 milionë ETH Në vlerën e sotme, ETH e vendosur meriton mbi 28 miliardë dollarë.

Bastet për përmirësimin ETH 2.0 të Ethereum arrijnë një pikë kthese krejt të re

Sipas informacionit në zinxhir nga sistemi i kripto-analitikës Glassnode, vlera totale në kontratën e depozitës ETH 2.0 ka arritur në fakt në një nivel më të lartë historik prej 8,965,186 ETH.

Numri i ETH-së së vendosur, pavarësisht se shkon në një nivel më të lartë të të gjitha kohërave, ende renditet nën vlerën e tij të lartë të të gjitha kohërave. Kontrata e arriti vlerën maksimale të saj në nëntor, kur Ether gjithashtu arriti në një normë të lartë të të gjitha kohërave prej 4,870 dollarë. Sipas Etherscan, vlera më e lartë e mundshme e kontratës ETH 2.0 ka të bëjë me 39 miliardë dollarë.

Me këtë pikë kthese, megjithatë, mbi 7 për qind e të gjithë Eterit në qarkullimin e gjakut është vendosur aktualisht në kontratën ETH 2.0 si dhe në pritje të momentit kur rrjeti do të kalojë me siguri në prova të rrezikut (PoS). Lëvizja në PoS pritet të ndodhë këtë vit pasi blockchain fillimisht filloi udhëtimin në 2020 me lëshimin e zinxhirit Beacon.

Gjeni perlë tjetër Crypto në KuCoin! Regjistrohuni për të kërkuar bonusin e mirëseardhjes prej 500$

Duke folur së fundmi në lidhje me përgatitjen e Blockchain-it Ethereum për vitin, themeluesi i Ethereum Vitalik Buterin mbajti parasysh se lëvizja e organizuar aktualisht ishte rreth 50% në total. Ai përfshiu se faza vijuese e azhurnimit, kombinati që do të ndryshojë zyrtarisht rrjetin Ethereum nga një metodë e dëshmisë së punës në PoS është kombinati. Kombinati sigurisht që do të vihet re nga përzierja e rrjetit kryesor Ethereum me zinxhirin PoSBeacon Kjo sigurisht që do të përfitojë rrjetin duke e bërë atë shumë më efikas në energji. Ngritja, faza vijuese e përmirësimit, sigurisht që do të sjellë funksione të shkallëzimit në rrjet duke paraqitur ndarjen.

  Padia XRP: Rasti u zgjerua më tej me Zgjerimin e Zbulimit të Ekspertëve që Grantifikojnë Gjykatën

Ethereum është ende në rrezik të heqë dorë nga epërsia e tij nëse përmirësimet nuk fillojnë me kohë.

Afati kohor i saktë për këto përmirësime është i paidentifikuar për momentin. Kjo është arsyeja pse ekspertët në institucionin financiar të investimeve financiare në mbarë botën JP Morgan kohët e fundit këshilluan se rrjeti Ethereum mund të humbasë supremacinë e tij të tregut DeFi ndaj rivalëve. Në një shënim të kompozuar nga mbikëqyrësi i trajtimit të tregjeve mbarëbotërore i institucionit financiar, Nikolaos Panigirtzoglou, ata dëshmuan se me ritmin aktual, mjetet juridike të shkallëzimit të Ethereum mund të shfaqen shumë vonë, si dhe të shohin se blloqe të tjera të ndryshme tejkalojnë Ethereum në pjesën e tregut DeFi. Kujdesi vjen me një kohë kur supremacia e DeFi e Ethereum është aktualisht në rreth 70% si dhe po bie shpejt.

Në krahasim me këtë pamje, rekordi i parë Crypto Outlook i Bloomberg Intelligence i vitit 2022 është ende shumë i favorshëm për Ethereum Sipas të dhënave, Ethereum parashikohet të vazhdojë të jetë një blockchain kryesor së bashku meBitcoin Ndërsa norma e Etherit në fakt ka rënë së bashku me Pjesa e mbetur e tregut të kriptomonedhave, rekordi parashikon që këtë vit Etheri do të shfaqet përfundimisht si pengesa prej 5,000 dollarësh. Në momentin që Ether I tregtohet me rreth 3,100 dollarë, një rënie prej 13.9% në 7 ditët e fundit.

 

Çdo tregtar që tregton kriptovaluta në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për pompimin e ardhshëm të vlerës së monedhave në mënyrë që të bëjë fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohe.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pompën" e ardhshme. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance publikon 1-2 sinjale falas në lidhje me "Pompën" e ardhshme dhe raporte mbi "Pompat" e suksesshme të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance kanal.
Robert Simpson/ autori i artikullit

Tregtar dhe ekspert i njohur i tregut financiar. Një nga autoritetet botërore në fushën e analizave teknike dhe tregtimit të aksioneve. Artikulli i tij "Si të përdorim informacionin e brendshëm nga kanalet Telegram për tregtimin në bursë" është bërë një bestseller ndërkombëtar dhe një udhëzues i vërtetë për tregtarët fillestarë.

CRYPTO PUMP SIGNALS FOR BINANCE
Lini një Përgjigju